Forum Największe i najlepsze forum o kanarkach w Polsce! - www.kanarek.fora.pl Strona Główna

Naturalne odświeżacze powietrza, środki zapachowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe i najlepsze forum o kanarkach w Polsce! - www.kanarek.fora.pl Strona Główna -> Akcesoria i Klatki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Serinus
Gość






PostWysłany: Pią 20:14, 12 Wrz 2014    Temat postu:

radek1980 napisał:
Oczywiście nie będę przekonywał do tego co jest zdrowsze, mieszanka jajeczna zrobiona ze świzego jajeczka od kury grzebiącej w oborniku Smile czy te suszone trocinki z opakowania. Mniam .

Sam staram sie nie jeść przetwozonej żywności to i swoim ptakom tez nie podaje.
Pod warunkiem że to jajko masz świeże i z wioski a nie ze sklepu te fermowe od kur jedzących antybiotyki. Poza tym podaj jajko ugotowane i zrobioną z niego mieszankę amadynom to zakiśnie im w wolu i dopiero jest problem. Słyszałeś o procesie liofilizacji? poczytaj bo tak robione są karmy jajeczne i jakoś chemii w nich nie widzę.
Powrót do góry
radek1980
Artykulant



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 1115
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 32 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:17, 12 Wrz 2014    Temat postu:

Nie będę się spierał z ekspertem od amandyn Smile
Pisze odnośnie kanarków, a jeśli twoje informacje dotyczą amandyn to moze jakis temat wydzielic bo tu kanarkowo jest Smile

A to co na opakowaniu napisane hmm, jedni wierza inni nie.

Oczywiscie ze jajka od kury grzebiącej w oborniku Smile są najlepsze, sklepowych nie kupuje bo to sama chemia, jak i większość gotowych produktów Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez radek1980 dnia Pią 20:24, 12 Wrz 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Serinus
Gość






PostWysłany: Pią 20:25, 12 Wrz 2014    Temat postu:

Radek ja nie twierdzę że nie masz racji biorąc pod uwagę że lepsze jest wiejskie jajko i z niego mieszanka dla kanarków (o ile jajko jest wiejskie bo jak fermowe to gorsza ta mieszanka jajeczna ci wyjdzie niż ta gotowa co nazywasz ją chemią) niż gotowiec ale nie zgodzę się że gotowiec to chemia. Wink
Powrót do góry
radek1980
Artykulant



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 1115
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 32 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:31, 12 Wrz 2014    Temat postu:

I tym miłym akcentem zakończmy naszą konwersacje.
Nie będziemy się na siłe przekonywać.
Zawsze to mówie, ilu hodowców tyle zdań Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Joanna
Gość






PostWysłany: Sob 7:31, 13 Wrz 2014    Temat postu:

A skąd jajka w tych miesznakach? Myślisz, że tam są jajka od kur "wiejskich"? Ja bym się obawiala, że tam nie tyle są jajka od kur fermowych (bo to na pewno), ale że sa tam najtańsze jajka na rynku.... czyli całkiem mozliwe, że np. chińskie.

Tylko, że wątek nie jest o jajkach.

radek1980 napisał:
Witam od lat stosuje piasek zapachowy anyżowy u różnych gatunków ptaków, nigdy nic się nie działo, wiec spokojnie mozna stosowac.


Na tym własnie polega problem radzenia na podstawie TYLKO własnego doświadczenia. Gdybym ja chciała doradzac tez na podstawie własnego dośwaidczenia, to także bym powiedziała, ze kilkanaście lat stosowałam i nic się nie dzialo. Ale teraz mam większą wiedze niż tylko własne doświadczenie. Mam wiedzę pochodząca z doświadczeń wielu różnych osób. I na tej podstawie odradzam stosowanie piasku zapachowego.

Pozdrawiam,
Joanna
Powrót do góry
Sylwia M.
Gość






PostWysłany: Sob 7:36, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Wracając do olejku.
Rozmawiałam z hodowcami z Niemiec, tam olejek anyżowy jest sprzedawany w kategorii higiena. Dodaje się go do podłoża dla ptaków.

Joanna, może z piaskiem było coś nie tak? np. zanieczyszczony?
Powrót do góry
Joanna
Gość






PostWysłany: Sob 7:58, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Sylwia M. napisał:
Joanna, może z piaskiem było coś nie tak? np. zanieczyszczony?


Nie. To chodzilo o olejki zapachowe w piaskach. Nie powiem teraz na pewno, ze o anyżkowy tez, bo piaski zapachowe są różne z różnymi olejkami. Więc być może akurat anyżkowy nie powoduje alergii, jest to możliwe.

Na pewno jednak nie mogło chodzić o jakieś zanieczyszczenia, bo to nie byl jeden przypadek. Ja osobiście spotkałam się juz wiele razy z takim problemem, o wielu też czytałam. Objawia się to na ogól wzmozonym drapaniem sie ptaków, które ustaje po zabraniu piasku zapachowego.

Pozdrawiam,
Joanna
Powrót do góry
radek1980
Artykulant



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 1115
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 32 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 9:27, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Nie jeden doświadczony hodowca ma większą wiedze niz lekarz weterynarii.
Poniewaz weta od ptakow to ze świecą szukać to takze stwierdzenie z mojego doświadczenia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
osiniak1988
Miłośnik kanarków



Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 196
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:25, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Miałem w pokoju około 50 szt kanarków, zapach ptasi owszem jest i nikt tego nie przeskoczy.

Kupiłem jonizator/oczyszczacz powietrza - fajnie, bo nie było kurzu i zanieczyszczeń tyle, ale zapach było czuć - sposób średni raczej nie polecam.

Piasek zapachowy stosowałem, nie zauważyłem jakiegoś negatywnego wpływu na ptaki. Fajny zapach niestety dość szybko mijał, zamoczony tracił swoje aromaty na rzecz niemiłego zapachu. Pomysł z piaskiem jest dobry ale szybko piasek się zanieczyszcza i traci swoje uroki zapachowe a staje się miejscem mnożenia bakterii.

Odnośnie pokarmów jajecznych i ich zapachu - tego nie da się uniknąć i czy to jaja fermowe czy wiejskie - jajo ma swój specyficzny zapach. Gotowe mieszanki jajeczne także posiadają zapach swój. Każdy produkt ma swój zapach i od nas zależy co podamy ptakom i w jakich ilościach. Można zamienić/zmniejszyć ilości jajecznej mieszanki na rzecz np. mieszanki twarogowej, odpowiednio przygotowanej pinki czy jaj mrówek.

Podobnie jak cherrunia szukałem sposobu na zniwelowanie zapachu zwierząt w domu. Podpytałem różnych hodowców o ich sposoby i część wypróbowałem z większym bądź mniejszym powodzeniem u siebie.
Oto kilka tych moim zdaniem najlepszych:
- stosowanie odpowiedniego podłoża, które pochłania wilgoć. Sceptycznie podchodząc kupiłem drewienka bukowe - super spr, drewno fajnie pachnie - naturalnie - zapach długo się utrzymuje. Spokojnie można wymieniać podłoże z drewienek co 2 tyg - nie czuć nic. Wybierałem (co 1-2 dni) tylko większe gromadki kupek np. pod żerdkami. Minusem jedynym jest to, że niektórym ptakom mogą się nie spodobać drewienka i wyrzucają je przez pręty. Innym podłożem, które stosowałem jest dobrej jakości żwirek drewniany w postaci granulatu. Podobnie jak drewienka żwirek dobrze się sprawdza. Wymiany także można dokonywać co 2 tyg (nawet co 3, zależnie od ilości ptaków w klatce i efektu wizualnego, trzeba kontrolować stan podłoża).Minusem także jest to, że ptaki mogą go wyrzucać. Ważne to kupić dobry żwirek aby się nie pylił. Ogólnie polecam zarówno drewienka jak i żwirek, oba produkty pachną drewnem i niwelują w znacznym stopniu zapach ptaków. Ważne to dokonywać wymiany podłoża w odpowiednim czasie i systematycznie usuwać większe zanieczyszczenia.
- innym sposobem jest używanie właśnie olejków zapachowych. Każdy ma prawo się inaczej na nie i ich właściwości zapatrywać. Osobiście kupiłem sosnę, jodłę i posadziłem w donicach, które ustawiłem obok klatek. Żywe drzewko fajnie wyglądało a przy okazji fajnie wypełniało zapachem pomieszczenie.
Super sposobem na szybkie i sprawne sprzątanie śmieci z jakiegokolwiek podłoża - ptaki zawsze śmiecą - jest położenie obok/wokół klatki czy regału sztucznej trawy. Zanieczyszczenia zebrane są na trawie i nie rozsypują po podłodze/dywanie. Czyszczenie trawy jest błyskawiczne i bezproblemowe.

Joanno Udzielanie rad jakichkolwiek zawsze niesie za sobą jakieś ryzyko. Popieram radek1980 Kolega podał swój sposób, oparty na swoim doświadczeniu i wiedzy a nie gdzieś przeczytanym tekście czy zasłyszanej plotce. Przedstawił swój sposób i teraz od nas zależy czy ślepo zawierzymy informacji czy skontaktujemy się z radek1980 i omówimy szerzej jak to wygląda u Niego, jakiego piasku używa, w jaki sposób i dostosujemy szeroko poznaną metodę do swoich warunków. To, że ja stosuje nie musi oznaczać, że inni też muszą mieć moje zdanie. Poznając wiele poglądów tworzymy swój własny. Rzucanie hasłami, że hodowcy tak i tak robią niewiele daje, bo hodowca hodowcy nie jest równy i każdy ma swój własny pogląd.
Najważniejsze to praktyka i własne doświadczenia a nie suche informacje podane na papierze czy w sieci. Przykład ja mam kanarki w wolierze inni mogą mieć w małych klatach - ja podam, że karmię dość energetycznie i u mnie nie ma zapasienia. Ktoś ślepo, bez drążenia i szukania własnego złotego środka, zapasie kanarki tą samą mieszanką. Prawdziwy hodowca/miłośnik/trzymacz każde info przepuszcza przez filtry własnych realiów i wykorzystuje doświadczenia innych ludzi tworząc dla swojego zwierzaka optymalne warunki bytowania.

pozdr Artur


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sylwia M.
Gość






PostWysłany: Sob 12:43, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Osiniak1988 bardzo ładnie opisałeś swoje doświadczenia, dziękuję.
Właśnie ostatnio, siedzieliśmy sobie przy kawie i dyskutowaliśmy na temat zapachu w hodowli.
Był kolega, który 26 lat pracował w PAN (naukowiec - specjalista od ptaków) sam, ma również dużą hodowlę w domu i właśnie On podjął ten temat.
Chodziło o zdrowe ptaki, które przy większej ilości swój zapach wydzielają.
Wszyscy polecali zrębki drewniane, podobno bardzo dobrze się sprawdzają.
Świeży tymianek, ma też ładny zapach. Widzę (a właściwie czuję), jak ptaki go dostaną, to piękny zapach jest w pokoju.
Powrót do góry
AL
Gość






PostWysłany: Sob 14:00, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Nie mylcie świeżych ziół, żywych drzewek, zrębków drewnianych na dnie klatki ze odświeżaczami, choinkami gdzie jest praktycznie sama chemia- i ta może być szkodliwa dla ptaków

Co do zapasienia ptaków w wolierze gdzie maja możliwość lotu przez cały dzień - nie ma takiej opcji to jest problem klatkowy
Powrót do góry
osiniak1988
Miłośnik kanarków



Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 196
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 15:03, 13 Wrz 2014    Temat postu:

AL nie widzę, aby ktoś pomylił cokolwiek, więc nie rozumiem ... o co CI chodzi? Chyba, że się mylę?
Pisząc drzewko sosny, czy świeży tymianek to nikt nie ma na myśli sztucznej choinki nasączonej tym zapachem ...
W tym wątku szukamy rozwiązania, opisując własne doświadczenia na występujący problem niekoniecznie wszystkim odpowiadającego zapachu ptaków - tu kanarków.

Odnośnie zapasienia - chyba wyraźnie napisałem, że w wolierze nie ma tego zjawiska, a podając przykład miałem na celu zobrazowanie, że każde info trzeba przepuścić przez swoje realia i dokonać trafnych wniosków.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
radek1980
Artykulant



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 1115
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 32 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 16:47, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Masz racje osiniak, wątek dotyczy zapachu i sposobow się jego pozbycia.
Chyba spróbuje twojego sposobu z drewienkami bo na piasek nie wyrobie dla tych moich śmierdzieli Wink
Dodam też tymianek polecany przez Sylwie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
AL
Gość






PostWysłany: Sob 17:07, 13 Wrz 2014    Temat postu:

osiniak1988 napisał:
AL nie widzę, aby ktoś pomylił cokolwiek, więc nie rozumiem ... o co CI chodzi? Chyba, że się mylę?
Pisząc drzewko sosny, czy świeży tymianek to nikt nie ma na myśli sztucznej choinki nasączonej tym zapachem ...
W tym wątku szukamy rozwiązania, opisując własne doświadczenia na występujący problem niekoniecznie wszystkim odpowiadającego zapachu ptaków - tu kanarków.

Odnośnie zapasienia - chyba wyraźnie napisałem, że w wolierze nie ma tego zjawiska, a podając przykład miałem na celu zobrazowanie, że każde info trzeba przepuścić przez swoje realia i dokonać trafnych wniosków.


Ty wiesz, ja wiem i może inni wiedza, ale z doświadczenia wiem, że trzeba napisać dokładnie czego nie należy stosować, bo ludzie niestety często czytają bez zrozumienia - poczyta jeden z drugi i nie pomyśli i zastosuje odświeżać z Biedronki bo pachnie lasem i szyszkami Sad
Powrót do góry
radek1980
Artykulant



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 1115
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 32 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 17:13, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Osiniak jaki rozmiar tych drewienek wybrać?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe i najlepsze forum o kanarkach w Polsce! - www.kanarek.fora.pl Strona Główna -> Akcesoria i Klatki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group, modified by MAR
Inheritance free theme by spleen & Programosy

Regulamin