Forum Największe i najlepsze forum o kanarkach w Polsce! - www.kanarek.fora.pl Strona Główna

biały kanarek, problem z pierzeniem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe i najlepsze forum o kanarkach w Polsce! - www.kanarek.fora.pl Strona Główna -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacuś




Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: małopolska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:17, 10 Kwi 2019    Temat postu: biały kanarek, problem z pierzeniem

Mam dwa kanarki: żółty i biały. Żółty (jest u mnie 1,5 roku) pierzył się dwa m-ce, wówczas przestał śpiewać, mniej latał. Ale po 2 m-cach humor, śpiew i chęć do figli wróciła ze zdwojoną siłą. Białego mam ósmy miesiąc i właściwie cały ten czas pierzy się. Na początku jesieni wymienił całe upierzenie ale nie zdążył zacząć śpiewać bo całą zimę gubił pojedyncze piórka a teraz od 2 tygodni wypadają mu piórka z ogona, skrzydeł i właściwie wszystkie - na to miejsce wyrastają nowe więc łysy ani pozbawiony piór nie jest jednak niepokoję się tym ciągłym pierzeniem. W ub roku w jesieni kanarki miały kokcydiozę ale po leczeniu dwa razy miały badane kupy i jest ok. Żywię je ziarnem z Versele Laga - Premium Prestige, codziennie dostają startą marchewkę, listki sałaty wyhodowane przez mnie na liginie, odrobinę jabłka, ziarno z Vitakraftu "na piórka". co drugi dzień świeżego ogórka, trochę maku, czasem banana. Do wody dodaję 2x w tyg kroplę Muta-Vit z Versele Laga. Zauważyłam że piórka białego kanarka są mięciutkie, lekkie jak mgiełka. Co powinnam jeszcze podać białemu kanarkowi aby zakończyć pierzenie?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tatanka
Przyjaciel forum



Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 1005
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 34 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nowa Ruda

PostWysłany: Czw 5:53, 11 Kwi 2019    Temat postu:

witaj JACUŚ jak mozesz to zadzwoń 514141036 kilka zeczy ci podpowiem na co zwrócić uwagę na sposób żywienia Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe i najlepsze forum o kanarkach w Polsce! - www.kanarek.fora.pl Strona Główna -> Choroby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group, modified by MAR
Inheritance free theme by spleen & Programosy

Regulamin