Forum Największe i najlepsze forum o kanarkach w Polsce! - www.kanarek.fora.pl Strona Główna

Kanarek wyrywa pióra na skrzydłach, ma bardzo czerwoną skórę

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe i najlepsze forum o kanarkach w Polsce! - www.kanarek.fora.pl Strona Główna -> Choroby / Stacja diagnostyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czejpik




Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdynia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 19:54, 31 Maj 2013    Temat postu: Kanarek wyrywa pióra na skrzydłach, ma bardzo czerwoną skórę

Witam wszystkich!
Spróbuję w jak największym skrócie przedstawić moją sytuację.

Fifi jest u mnie 2 miesiące, został kupiony w sklepie zoologicznym. Od samego początku wyglądał na całkiem zdrowego kanarka - śpiewał, latał, kąpał się, nic mu nie było. Jest jedynym ptakiem w moim domu.
Jeszcze 2 tygodnie temu po kąpieli wyglądał tak:



Zostawiłam go samego na jeden dzień (od 16 w sobotę do 16 w niedzielę) i po powrocie zauważyłam wokół klatki pełno małych piórek.
Od tamtego czasu objawy są takie:
- nie śpiewa
- nie lata, a jeśli już to wylatuje tylko na chwilę i blisko klatki
- wyrywa sobie pióra - zarówno małe piórka jak i lotki, szczególnie z okolic skrzydeł - na wierzchu, pod nimi, oraz z piersi
- jest mało ruchliwy, ma momenty kiedy siedzi w jednej pozycji na żerdce z otwartymi oczami i ciężko oddycha (widać po ruszającym się brzuszku)
- ma czerwoną skórę (widać odkąd smaruję skrzydła kremem)

We wtorek byłam u pani weterynarz, która powiedziała, że "to może być grzybica". Od tamtej pory:
- smaruję skrzydła Clotrimazolum, chociaż wiąże się to ze strasznym stresowaniem kanarka (od niedzieli prawie nie wylatuje z klatki, muszę wyciągać go na siłę... Rolling Eyes)
- dodaję do jedzenia "Tranowe Perełki" (zawartość nasion oleistych 46%)
- do picia dodaję witaminy w kropelkach
- dzisiaj wyparzyłam klatkę i wszystkie żerdki, wyczyściłam otoczenie klatki
- zmieniłam chustę, którą przykrywam klatkę przed nadmiernym słońcem

Nie jestem przekonana co do diagnozy, ale z drugiej strony skąd nagle wzięłyby się pasożyty? Wklejam fotki, może Wasze fachowe oko pomoże?
Nie chcę stresować go już więcej ciąganiem po lekarzach, bo w sumie i tak niejedna osoba na tym forum ma większe doświadczenie i wiedzę niż przeciętny weterynarz.... Rolling Eyes









Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Czejpik




Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdynia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:15, 02 Cze 2013    Temat postu:

Nikt nic? Sad(((

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
anetaw




Dołączył: 28 Lip 2018
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 17:29, 28 Lip 2018    Temat postu:

Wiem, że już trochę czasu minęło, ale dokładnie tak samo wygląda i zachowuje się mój kanarek. Mam prośbę o odpowiedź jak zakończyło się chorowanie kanarka, co mu pomogło?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tatanka
Przyjaciel forum



Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 1005
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 34 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nowa Ruda

PostWysłany: Nie 7:40, 29 Lip 2018    Temat postu:

co dolega tewojemu kanarkowi jakie ma prpblemy, teraz zaczyna sie okreś pierzenia pamiętać trzeba o odpowiednich suplemetach i witaminach, minerałach

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
anetaw




Dołączył: 28 Lip 2018
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 15:55, 29 Lip 2018    Temat postu:

Dzisiaj byliśmy u weterynarza i przyczyna się znalazła - cysta piórowa. Zabieg młody ma za sobą. Powodem mogły być braki minerałów, albo skłonność genetyczna - zobaczymy jak będzie dalej i czy cysty będą nawracać. A kanarkowi Twojemu co dolegało?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe i najlepsze forum o kanarkach w Polsce! - www.kanarek.fora.pl Strona Główna -> Choroby / Stacja diagnostyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group, modified by MAR
Inheritance free theme by spleen & Programosy

Regulamin